Polska-Niemcy

Polska-Niemcy

Jeżeli szukasz artykułów o tematyce polsko-niemieckiej to jesteś we właściwym miejscu.

Za grzechy ojca

Napisał środa, 06 luty 2013 18:50

Odkąd odkrył prawdę o nazistowskiej przeszłości ojca, chce odnaleźć i ochronić przed zniszczeniem i zapomnieniem opuszczone cmentarze żydowskie. Wykonanymi przez siebie narzędziami wydobywa na powierzchnię nagrobne płyty. W ten sposób ocalił już kilkadziesiąt miejsc pochówku w Polsce i Niemczech.

Podróże bez roszczeń

Napisał środa, 13 marzec 2013 08:43

>Ponad 70 lat od wybuchu wojny wielu Niemców po raz pierwszy widzi swój „heimat”. Przyjeżdżają w rodzinne strony pełni obaw, nierzadko uprzedzeń, a wracają z odmienną opinią o Polsce i Polakach. Właśnie kończy się sezon podróży sentymentalnych.<

Kostrzyńskie Pompeje

Napisał środa, 13 marzec 2013 12:26

Władze Kostrzyna nad Odrą realizują plan rewitalizacji zniszczonej podczas wojny starówki. Nie wszystkim mieszkańcom dawnego Starego Miasta podoba się ten pomysł.

Oben Ohne

Napisał sobota, 16 marzec 2013 12:41

An einem einzigen Tag im April verliert Polen durch ein Flugzeugunglück zahlreiche Mitglieder seiner politischen und militärischen Führung. Am 10. April jährt sich zum dritten Mal die Smolensk- Katastrophe. 

 

Fälscher sahnen mit Fan-Artikeln ab

Napisał piątek, 08 marzec 2013 00:00

Von Fußball-Touristen profitieren in den Gastgeberländern der Europameisterschaft auch die Verkäufer kopierter Andenken / Die Uefa warnt vor gefälschten Tickets.

Sami swoi z Białkowa

Napisał środa, 13 marzec 2013 14:23

Mówią, że pochodzą z Polesia, ale zaraz dodają: „mieszkamy w Białkowie”.  Bo kto mieszka w tej wiosce, tego strony rodzinne rozciągają się nie nad pobliską Odrą, ale gdzieś wśród bagien rzeki Jasiołdy w obwodzie Brzeskim na Białorusi.

Jakub Böhme ze Zgorzelca

Napisał środa, 13 marzec 2013 14:38

Ze Starego Zawidowa roztacza się widok na trzy państwa: Czechy, Niemcy i Polskę. Ziemia chyli się ku Nysie Łużyckiej, płynącej malowniczą doliną. Od strony Zgorzelca i Lubania wyrastają stożkowate wzgórza ze ściętymi wierzchołkami. Wulkaniczna Landeskrone zastygła na horyzoncie od strony Görlitz.  Masyw Gór Izerskich podskakuje w lusterku, w rytm wybijany przez dziury w asfalcie. Tutaj kończą się Sudety. Drogę żłobią koleiny i trzeba skupić uwagę na księżycowej nawierzchni.

Na Zachodzie bez zmian

Napisał środa, 13 marzec 2013 15:09

60 lat po śmierci Józefa Stalina w Polsce wciąż znajdują się miejsca, upamiętniające dyktatora. Na pograniczu zachodnim roi się od pamiątek po systemie komunistycznym.

Strona 1 z 2

Gdzie Aktualnie Znajdujesz się:

Wyszukiwarka

Kategorie